برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک

 فیلم آموزش برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محکمتون آموزش برگشت از فروش

برگشت از فروش وقتی استفاده می شود که کالای فروش رفته پس داده می شود و کالا به موجودی انبار اضافه می شود.

این لیست کلیه برگشت از فروش های ثبت شده را نمایش می دهد، همچنین برای ثبت برگشت از فروش جدید، ویرایش، حذف و بازبینی برگشت از فروش ها از این لیست استفاده می شود. ( شکل یک )

لیست برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک

(شکل یک)

 

روش های دسترسی به لیست برگشت از فروش به قرار زیر است :

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک انتخاب لیست برگشت از فروش، از زبانه عملیات در صفحه اصلی نرم افزار

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک استفاده از جعبه جادویی (Ctrl+space)

جستجو در لیست

در قسمت بالای فرم آیتم جستجو قرار دارد که می توانید از آن برای جستجو در لیست استفاده کنید. برای آشنائی با نحوه جستجو به فیلم آموزشی جستجو در نرم افزار محک مراجعه کنید.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک با زدن تیک هرکدام از گزینه های کد، مبلغ، تاریخ می توانید لیست برگشت از فروش را فیلتر کنید.

اطلاعات نمایشی پائین فرم

اطلاعاتی که در پائین فرم نمایش داده می شوند قابل تغییر می باشند برای انجام این کار می توانید از دکمه  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک  استفاده کنید ( شکل شماره دو )، برای کسب اطلاعات درباره نحوه انجام کار به صفحه نمایش لیست اطلاعات مراجعه کنید.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک

(شکل دو)

ثبت برگشت از فروش جدید

برای ثبت برگشت از فروش جدید مراحل زیر را طی کنید :

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک انتخاب گزینه  C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__464_2.png  (F4) درلیست برگشت از فروش  ( شکل سه )

برگشت از فروش جدید در نرم افزار حسابداری محک

(شکل سه )

کد خریدار

خریدار را می توانید با استفاده از آیکون  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   به لسیت اضافه کنید. با زدن این دکمه لیست اشخاص باز می شود و می توانید شخص موردنظر را انتخاب و مراحل بعدی را انجام دهید.

کد

کدی که سیستم به صورت اتومات برای عملیات برگشت از فروش پیشنهاد می دهد و در صورت تمایل امکان تغییر آن وجود دارد.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک  شماره کد نباید تکراری باشد و درصورت وارد کردن شماره تکراری آن برگشت از فروش باز می شود.

انتخاب کالا

در قسمت میانی فرم اطلاعات کالاهای اضافه شده جهت برگشت زدن مشاهده می شود ، برای انتخاب کالا به روش زیر عمل نمایید :

با زدن دکمه برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   پنجره انتخاب کالا در برگشت از فروش باز می شود .

انتخاب کالا در برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک

(شکل چهار )

لیست برگشت از فروش های مشتری در قسمت پایین فرم انتخاب کالا نمایش داده می شود و شما می توانید با دابل کلیک بروی فاکتور فروش مورد نظر آنرا انتخاب کنید . (شکل چهار )

در صورتی که این کالا در این دوره ی مالی به مشتری فروش نرفته است ، برای برگشت زدن کالا کافی است تیک فاکتور فروش را بردارید و کالا به عنوان اول دوره برگشت خواهد خورد . (شکل چهار )

در هنگام انتخاب کالا برای برگشت از فروش توجه به اینکه مبلغ برگشتی که همان مبلغ فروش است و بهای تمام شده که مبلغ خرید کالا است حتما باید مشخص شود وگرنه حساب شخص و موجودی کالا و سود و زیان خراب می شود . (شکل چهار )

ویرایش سطر

پس از اضافه کردن کالا می توانید با گزینه  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   به صفحه انتخاب کالا در برگشت از فروش باز شده و اطلاعات را ویرایش کنید.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   با دوبار کلیلک کردن بر روی کالا و یا کلیک راست بر روی آن و انتخاب ویرایش هم می توانید کالای انتخاب شده را ویرایش و یا کالای جدید اضافه کنید.

حذف کردن سطر

از گزینه  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   برای حذف کالا ی وارد شده در سند استفاده کنید.

در نهایت پس از تکمیل برگشت از فروش با انتخاب دکمه،  (F3) برگشت از فروش شده ثبت و فرم بسته می شود.

 

ویزیتوری در برگشت از فروش

ویزیتوری در برگشت از فروش این امکان را به شما می هد تا چنانچه برای فاکتور فروش خود ویزیتوری را ثبت کرده اید و درصد یا مبلغ ویزیتوری به او تخصیص داده اید، در برگشت از فروش نیز آن ویزیتور را وارد و درصد مورد نظر خود را از حساب او کسر کنید و تاثیرات کسر این درصد را در عملکرد ویزیتوری مشاهده خواهید کرد همچنین این تغییرات درگردش اشخاص  مشخص است و مبلغ از حساب شخص کسر خواهد شد.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک چند ویزیتوری در برگشت از فروش را می بایست از منو تنظیمات نرم افزار فعال سازی کنید و پس از فعال سازی مانند شکل زیر امکان اضافه کردن ویزیتور در اختیار شما قرار می گیرد.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک برای آشنائی با نحوه فعال سازی به بخش آموزش ویزیتوری در همین سایت آموزشی مراجعه کنید.

ویزتوری در برگشت از فروش نرم افزار محک   در حالت ویزیتوری فقط امکان اضافه کردن یک ویزیتور وجود دارد چنانچه نیاز به اضافه کردن چند ویزیتور دارید بخش چند ویزیتوری در برگشت از فروش را مطالعه کنید.

ویزیتوری در برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک

(شکل پنچ )

با استفاده از آیکون  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک  لیست اشخاص باز خواهد شد و می توانید ویزیتور مورد نظر را وارد کنید.

در آیتم ” مبلغ ویزیتوری” مبلغ و یا در آیتم کناری آن درصد ویریتوری تعلق گرفته وارد می شود.

حذف

گزینه  برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک  (F7) امکان حذف برگشت از فروش مورد نظر را به کاربر می دهد.

چاپ

با استفاده از دکمه برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک (F9) لیست در حال نمایش چاپ می شود.

پیش نمایش

دکمه برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک   لیست در حال نمایش در قالب لیست چاپی نمایش می دهد.

برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک با انتخاب فلش کنار دکمه و انتخاب “چاپ لیست در حال نمایش”، فقط ستون هایی از لیست که مشاهده می شوند و یا اینکه انتخاب شده اند، چاپ می شوند. در صورت انتخاب هر آیتم، فقط همان مورد در فرم پیش نمایش، برای چاپ مشاهده می شوند.

 

4 دسامبر 2017

۰ پاسخ به "برگشت از فروش در نرم افزار حسابداری محک"

    ارسال یک پیام

    کلیه حقوق برای شرکت مشاور نرم افزار محک محفوظ است.