عملیات پرداخت در نرم افزار حسابداری محک

فیلم آموزش عملیات پرداخت در نرم افزار حسابداری محک 

متن آموزش عملیات پرداخت در نرم افزار حسابداری محک

از این عملیات برای ثبت کلیه پرداخت ها اعم از وجه نقد ، خرج چک دریافتی ، صدور چک پرداختی و ثبت حواله ها از بانک استفاده می شود.

برای دسترسی به عملیات پرداخت می توانید به یکی از روش های زیر عمل کنید :

C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_1.png انتخاب عملیات پرداخت ، از زبانه عملیات در منوهای بالای نرم افزار .

C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_1.jpeg زدن دکمه سند پرداخت ( F10 ) در پایین فاکتور خرید.

C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_2.png استفاده از جعبه جادویی (Ctrl+space)و جستجوی عملیات پرداخت .

 

ثبت پرداخت جدید

برای ثبت عملیات پرداخت جدید بعد از ورود به عملیات پرداخت با استفاده از یکی از روش های بالا فرمی مانند شکل زیر برای شما باز می شود .

با استفاده از توضیحاتی که داده برای قسمت های مختلف این فرم داده می شود نسبت به ثبت عملیات پرداخت اقدام نمایید .

 

توضیح قسمت های مهم عملیات پرداخت

 

نوع عملیات

در عملیات پرداخت نرم افزار حسابداری محک این قابلیت ایجاد شده است برای جلوگیری از پراکندگی کاری تمام انواع پرداخت هایی که یک مجموعه تجاری می تواند داشته باشد در یک جا ثبت شود .

انواع پرداخت هایی که می توانید انتخاب نمایید :

  1. پرداخت به شخص : برای تسویه حساب با اشخاص بستانکار استفاده میشود .
  2. پرداخت به بانک : برای انجام واریزی به بانک استفاده می شود .
  3. پرداخت بابت هزینه : برای انجام پرداخت هزینه ها استفاده می شود .
  4. پرداخت به صندوق : برای شارژ صندوق و یا تنخواه استفاده می شود .

 

دریافت کننده

در این قسمت شخص دریافت کننده انتخاب می شود. با انتخاب علامت  C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_4.png از قسمت دریافت کننده ، لیست اشخاص باز می شود و می توانید شخص مورد نظر را جستجو کرده و انتخاب نمایید .

 

انواع روشهای پرداختی:

مبلغ نقدی

در صورتی که پرداخت به صورت نقدی باشد، باید مبلغ نقدی در این قسمت وارد شود که مبلغ از صندوق کسر میشود .

C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_5.png در صورتی که ثبت چک و یا ثبت حواله انجام شود ، وارد نکردن مبلغ نقدی بلامانع است.

C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_5.png امکان وارد کردن همزمان مبلغ نقدی، چک و حواله وجود دارد.

 

خرج چک دریافتی

در صورتی که پرداخت و یا بخشی از آن به صورت “خرج چک دریافتی” باشد از (F2) C:\Users\a.esmaeili\Desktop\html.edit - backup - Copy\image\part_cat__38_5.jpeg استفاده کنید ، با انتخاب این گزینه لیست چک های دریافتی باز خواهد شد .

 

صدور چک پرداختی

در صورتی که شما بخواهید پرداخت خود را با استفاده از حساب های جاری خود و صدور چک انجام بدید ، باید از گزینه صدور چک پرداختی استفاده نمایید . با این کار فرم زیر برای شما باز می شود و می توانید بعد از وارد کردن اطلاعات چک پرداختی آنرا ثبت کنید و مبلغ آن به سند پرداخت اضافه می شود .

 

ثبت حواله پرداختی

در برخی از پرداخت ها ممکن است شما مبلغ را به صورت مستقیم از بانک یا صندوق به حساب دریافت کننده حواله کنید . برای ثبت این کار در نرم افزار می توانید از ثبت حواله پرداختی در عملیات پرداخت استفاده نمایید .

بعد از تکمیل اطلاعات مورد نیاز در فرمی مانند عکس زیر آنرا ثبت کنید تا مبلغ آن به جمع پرداخت شما اضافه شود .

 

۲ پاسخ به "عملیات پرداخت در نرم افزار حسابداری محک"

  1. سلام وقت بخیر ،لیست عملیات دریافت ولیست عملیات پرداخت در نرم افزار من یکی شده است چرا

  2. با سلام. اطلاعات یک چک را در قسمت چکهای پرداختی ثبت کرده ام. اما چک قبل از ارسال دوباره بازنویسی شده و مبلغ تغییر کرده است و می خواهم اطلاعات جدید را در این شماره چک وارد کنم. مشکل من اینجاست که در قسمت ویرایش، بخش مبلغ غیر فعال است و نمی توانم مبلغ جدید را جایگزین کنم. لطفا راهنمایی نمایید.

ارسال یک پیام

کلیه حقوق برای شرکت مشاور نرم افزار محک محفوظ است.